czwartek, 24 stycznia 2013

INSPIRACJE: Niezwykły dom w obiektywie Kristy KeltanenW sobotę obiecałam inspiracje z Finlandii, dzisiaj spełniam obietnicę, choć dom, który wybrałam, nie ma nic wspólnego ze współczesnym fińskim dizajnem. To dom pełen starych mebli, ciężkich tkanin i wypłowiałych tapet. Wnętrza nadgryzione zębem czasu, w których tkwi jednak jakieś dostojne (i trochę straszne) piękno. Nie jest to dom, w którym mogłabym mieszkać, ale chętnie spędziłabym w nim (niezbyt długi) urlop. Byle nie sama! Wnętrza mogłyby służyć jako scenografia do filmu grozy (zdjęcie chłopczyka na szczycie schodów jest doprawdy niepokojące) lub jakiegoś dramatu Bergmana, ale mieszka w nich całkiem zwyczajna i, jak sądzę, wesoła rodzina. Lokalizacja: gdzieś na południu Finlandii.

Autorką zdjęć jest Krista Keltanen, fotografka z Helsinek. Jak sama o sobie pisze, jej specjalnością są ludzie, martwa natura i "lifestyle photography". Współpracuje z fińskimi pismami wnętrzarskimi, oprócz tego fotografuje sesje zdjęciowe narzeczonych, nowożeńców i rodzin. Jej prace można oglądać na blogu kristakeltanenblog.com.

A na koniec jeszcze parę zdjęć z innego starego domu, tym razem znajdującego się w Helsinkach. Zgadnijcie, czym w kuchni zajmują się mama i dzieci?

Pieką domek z piernika, tak, ale... to domek Muminków :)


...
Wszystkie zdjęcia: Krista Keltanen

4 komentarze:

 1. Bardzo nieoczywiste piękno, takie jak lubię. Do tego zamieszkane, jak to się mówi "z duszą". Ileż tam musi biegać kanaponów!!! Bardzo inspirujące:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A tak, podejrzewam, że kanaponów jest tam bez liku :)

   Usuń
 2. Dom nie z tej epoki nie mogłabym w nim mieszkać a jakbym została sama to bym uciekła jakoś strasznie bym sie czuła mimo, iż jest on cudny ale dla mnie zbyt przytłaczający

  OdpowiedzUsuń
 3. Trochę strasznie, ale ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoje słowo.
Komentarze są moderowane ze względu na spam. Nie cenzuruję opinii.