środa, 26 czerwca 2013

Martwa natura z różami


Lubicie niespodzianki? Ja ogromnie, ale tylko te miłe, a te niestety nie zdarzają się zbyt często. Ale dziś... dziś właśnie spotkała mnie bardzo miła niespodzianka! Otóż listonosz doręczył mi małą paczuszkę, w której znalazłam ten śliczny "Mały atlas róż". Książeczka ma prawie tyle lat co ja i jest przekładem z czeskiego. Dziś takie wydawnictwa zawierają fotografie, ale w tamtych czasach rośliny przedstawiano za pomocą malowanych ilustracji - po latach ma to w sobie wiele uroku.

Sprawczynią tej niespodzianki była Ika. To taki wzruszający gest - ktoś, kogo się nigdy nawet nie spotkało postanawia tak po prostu, bez powodu zrobić ci przyjemność i coś podarować. Coś, co na pewno ci się spodoba. Taki gest potrafi rozświetlić nawet najbardziej ponury i deszczowy dzień! Dziękuję Ci Iko jeszcze raz, sprawiłaś mi dużą radość :).Teraz czuję się zdopingowana, żeby wreszcie posadzić w ogrodzie więcej róż. Rozmyślam o tym już od dawna, ale zawsze w porze sadzenia róż coś mi wypadało i nie zdążałam się tym zająć. Jednak tej jesieni posadzę kilka różanych krzewów na pewno! Mam nadzieję, że uda mi się kupić róże stulistne o niesamowitym, silnym zapachu i płatkach wyśmienitych na konfitury, jak np. Rosa centifolia Muscosa (na zdjęciu powyżej po prawej).

A na ostatnim zdjęciu - natura bardzo żywa, lecz właśnie śpiąca w różanych deseniach :).


6 komentarzy:

 1. bardzo się cieszę z Twojej radości :)
  widzisz, wiedziałam, że Tobie przyda się bardziej ten atlasik, sadź róże, delektuj się ich zapachem i wyglądem i opowiadaj nam o nich :)
  zdjęcia cudne!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Potwierdzam - cudne. Taca idealnie komponuje się z atlasem a żywa natura cudownie leniwa:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te chwile, gdy natura jest leniwa, lubię najbardziej - przynajmniej wiem, że nie psoci ;)

   Usuń
 3. Niesamowite!!! Przypomniałaś mi swoimi zdjęciami książkę z dzieciństwa Mały atlas róż.
  Z siostrami, podkradałyśmy ją ukradkiem tacie, przeglądałyśmy kartka po kartce. Dziękuję za przywołanie wspomnień

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoje słowo.
Komentarze są moderowane ze względu na spam. Nie cenzuruję opinii.