niedziela, 23 marca 2014

Wiosna w ogrodzie. Pierwsza faza

Prawdę mówiąc, najbardziej dekoracyjnym elementem w moim ogrodzie są w tej chwili uplecione przeze mnie płotki. Ale blogosfera to świat iluzji - mój szarawy i pusty jeszcze ogródek zmienia się w tętniącą kolorami przestrzeń:


Daliowe przedszkole korzysta z ciepła i hartuje się w promieniach marcowego słoneczka, miodunka zachwyca mnie kwiatkami w dwóch kolorach - to tegoroczni pionierzy, pojawili się wcześniej niż jakikolwiek listek. Hiacynty i małe żonkile wyrosły z zeszłorocznych domowych cebulek, ale duże ogrodowe żonkile też już szykują się do kwitnienia. Krokusy w tym roku nie są okazałe, ale znalazł się jeden piękny okaz. Ogrodowych pierwiosnków jest sporo - otaczam nimi prawie wszystkie rabaty. Kwitną wcześnie i bardzo długo, a ładne liście zachowują do jesieni. Kremowo-żółte kwitną już na potęgę, różowe jeszcze ostrożnie. Jak zwykle podziwiam w moim ogrodzie cuda stworzone wyłącznie ręką natury: dzikie pierwiosnki i zawilce na trawniku. Pierwsza faza wiosny.

Te kwiatki są na razie jak małe klejnociki zatopione w morzu zielono-szarości, albo jak rodzynki w masie drożdżowego ciasta. Ale już niedługo...

4 komentarze:

 1. Blogosfera to świat iluzji - dobrze powiedziane, ale niech tam, takie kadrowanie świata też potrzebne. Zmniejszyłam się więc do rozmiarów grudki ziemii i przehasałam po Twoim ogrodzie z przyjemnością.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety te iluzje często wywołują frustracje. Ale z drugiej strony - czy nie jest miło spojrzeć tylko na ten kolorowy wycinek życia?
   Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Piękne, nawet jak to tylko wycinki. U mnie w tym roku wszystkie miodunki są samotne, pojedyncze, brakuje mi więc takiego efektu grupowego jak u Ciebie. Hiacynty i narcyzy: cudne, u nas jeszcze nie ma...
  Pozdrawiam,
  m.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miodunki sadziłam dopiero jesienią i sama się nie spodziewałam, że już w marcu będą tak ładnie wyglądały. I wiem już, że będę się starała dopomóc im w ekspansji w moim ogrodzie ;)
   Pozdrawiam!

   Usuń

Dziękuję za Twoje słowo.
Komentarze są moderowane ze względu na spam. Nie cenzuruję opinii.