środa, 12 marca 2014

Organiczne płotki, klatki, podpory. Wyplatam.


 
Potrzebowałam do ogrodu kilku rzeczy: obrzeży rabat zapobiegających kładzeniu się kwiatów na trawniku, podpórek np. dla piwonii i czegoś do ochrony dla małych krzewów posadzonych w trawniku - badyli, które z łatwością można rozdeptać albo skosić kosiarką. To musiało być coś dyskretnego, nierzucającego się w oczy, zlewającego z ogrodem. Przeglądałam ofertę sklepów i nie mogłam znaleźć nic odpowiedniego. W końcu - przyszło olśnienie: mogę je wypleść sama! Więc wyplatam. I to z czego! Z ogrodowych śmieci, gałązek pozostałych po przycięciu żywopłotu - giętkich ligustrowych witek. Ogrodowy recykling. Powstają organiczne formy o miękkich liniach, mogę je kształtować jak chcę, linie gną się i falują stosownie do potrzeb. Bardzo mi się to podoba.


U góry i powyżej: klatki na młode krzewuszki i jaśminowce. Poniżej: nieco większa forma, ogrodzenie rabatki żurawinowo-brusznicowej.


 
I jeszcze miękko falujące płotki na obrzeża rabat:


 
Nie zwracajcie uwagi na chwasty i suche badyle - jeszcze nie miałam czasu posprzątać rabat. Jestem zajęta wyplataniem. Nie wiem tylko co będzie, jeśli płotki mi się ukorzenią.

9 komentarzy:

 1. Ale fajnie wtszlo:) Stworzylas mala architekture grodowa;))

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. Z ligustrem wszystko jest możliwe, ale nie tak prędko ;) Będę obserwować :)

   Usuń
 3. Bardzo mi się podobają! Może dodasz koloru np. dereniowego?
  m.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dereń? Świetny pomysł, ale niestety nie mam go w takiej ilości :)

   Usuń
 4. w Anglii w parkach robią takie podpórki z np. z wierzby.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoje słowo.
Komentarze są moderowane ze względu na spam. Nie cenzuruję opinii.