poniedziałek, 29 lipca 2013

ZŁÓŻ SOBIE W LIPCU: łódeczki


Co prawda z lipca pozostały jeszcze zaledwie dwa dni, ale złożenie tych łódeczek zajmie tylko kilka chwil. Są tak proste jak znane wszystkim łódki z żaglem, ale mają płaskie dno, a to sprawia, że można dla nich znaleźć praktyczne zastosowanie. Natknęłam się na te łódeczki kiedyś w sieci i pomyślałam sobie, że świetnie nadawałyby się na naczynia na drobne przekąski na jakimś naprędce zaaranżowanym letnim "garden party".


 
 Papierowa łódeczka - instrukcja składania


 
1. Łódkę składamy z dowolnego prostokąta. Zaczynamy od złożenia go na pół wzdłuż. 2. Dłuższe boki składamy do linii środkowej. 3. Róg zaginamy do linii środkowej. 
4. Pozostałe rogi również zaginamy do linii środkowej. 5. Ponownie zaginamy róg do środka. 6. Powtarzamy to z pozostałymi trzema.

  


7.  Otwieramy formę wzdłuż linii środkowej. Tak wygląda z góry i z boku. To już prawie koniec. Pozostał jeszcze tylko jeden krok. 8. Teraz wywracamy formę "na lewą stronę" i łódeczka gotowa. Tak wygląda z góry i z boku. 
Aranżacja jeszcze czerwcowa, bo łódeczki miały być w czerwcu, ale się "nie wyrobiłam". Za to na sierpień mam już kilka ciekawych pomysłów do składania :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twoje słowo.
Komentarze są moderowane ze względu na spam. Nie cenzuruję opinii.